Sochaczew Sochaczew Sochaczew

odpowiedzi Burmistrza

Szanowny Panie Adamie,

Zapewniam, że nasze plany względem Granicznej nie zmieniły się. O tym, jaki chcemy wykonać zakres prac pisał portal sochaczew.pl. Oto link do tekstu: https://www.sochaczew.pl/home/newsshow2/35381?title=Graniczna-cala-z-asfaltem-&filterId=1&sochaczew. Obecnie regulujemy sprawy własnościowe, poszerzamy pas drogowy, by asfalt położyć na brakującym odcinku 200 metrów sięgającym od Jagiellońskiej do Podgórnej. To niestety wiąże się z decyzjami podziałowymi działek, a procedura z tym związana trwa.

pozdrawiam

Piotr Osiecki

15-09-2022
godz.08:26

Szanowna Pani Grażyno. Wypłata świadczeń ruszyła natychmiast po przyjęciu rządowych środków na ten cel do budżetu miasta. Sesja rady odbyła się 30 września i niezwłocznie po niej do wypłaty skierowano świadczenia o wartości ponad 1 mln złotych. Świadczenia wypłacane są systematycznie transzami. Proszę pamiętać, że ustawa została znowelizowana i po jej zmianie na wypłatę dodatku samorządy mają 60 dni. Jeśli zatem złożyła Pani poprawny wniosek 18 sierpnia, najpóźniej 18 października środki powinny być na Pani koncie. Serdecznie pozdrawiam.

10-10-2022
godz.08:00

Szanowna Pani Grażyno. W tym roku Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, sporym wysiłkiem finansowym, wydało dwie nowe książki "Garnizon wojskowy na terenie powiatu sochaczewskiego w latach 1815-1914" oraz "Już tylko echo. Opowieść o Famułkach Królewskich". Książki cieszą się wzięciem czytelników, szczególnie historia Famułek i to ta pozycja ma być w pierwszej kolejności dodrukowana. Dla muzeum każde wznowienie książki to poważny wydatek, ale jak zapewnił mnie dyrektor Michał Górny, ma w planach dodruk dzieła Leszka Nawrockiego. Proszę śledzić newsy na stronie muzeum i na ich FB, na pewno informacja o dodruku będzie rozpropagowana. Serdecznie pozdrawiam, Piotr Osiecki.

10-10-2022
godz.08:26

Szanowan Pani Danuto, zgodnie z ustawą na wypłatę dodatku samorządy mają 60 dni od daty złożenia poprawnie wypełnionego wniosku. Zatem w Pani przypadku graniczną datą jest 22 października. Wypłaty są realizowane na bieżąco, systematycznie wysyłamy środki na konta mieszkańców. Jeśli zaś chodzi o dostępność węgla, przygotowujemy się do uruchomienia miejskiego punktu sprzedaży węgla. Szczegółowe informacje znajdzie Pani tu: https://www.sochaczew.pl/home/newsshow2/37464?title=Miasto-uruchamia-punkt-sprzedazy-wegla&sochaczew

Pozdrawiam Piotr Osiecki

17-10-2022
godz.08:16

Szanowny Panie Dariuszu. Kilka dni temu, dokładnie 24 listopada, sochaczewskie media szeroko informowały, na jakim etapie przygotowań jesteśmy. Ukazał się w tej sprawie specjalny komunikat UM i zapewniam, że miasto zrobiło wszystko, co było po naszej stronie do wykonania.

- dokonaliśmy rozpoznania potrzeb mieszkańców.

- zbiorcza informacja o zapotrzebowaniu została przekazana wojewodzie.

- w uproszonym postępowaniu przetargowym, by cena węgla była jak najniższa, dokonaliśmy wyboru składu, który zajmie się dystrybucją węgla po preferencyjnych cenach (Sochaczew, przy Targowej 24).

- opracowaliśmy dokładne procedury, wzory wniosków i oświadczeń, materiały informacyjne dla mieszkańców.

- 18 listopada podpisałem umowę oraz złożyłem zapotrzebowanie na dostawę węgla z Polskiej Grupy Górniczej S.A. Tym samym dopełniłem wszystkich formalności wynikających z ustawy.

- Na dziś wiadomo, że węgiel sprzedawany w miejskim punkcie przy Targowej 24 będzie pochodził z trzech polskich kopalń.

- Wstępnie poinformowano nas, że w ramach pierwszego zamówienia otrzymamy ok. 490 ton ekogroszki i 215 ton węgla. Przy dużym zainteresowaniu będziemy zamawiali kolejne partie paliwa.

- Zgodnie z ustawą ratusz musi czekać na informację z Polskiej Grupy Górniczej – kiedy możemy odebrać węgiel i z którego składu PGG.

- Wnioski o preferencyjny zakup węgla będzie można składać niezwłocznie po otrzymaniu w/w informacji.

- Wzór Wniosku zostanie udostępniony na stronie www.Sochaczew.pl (zakładka ZAKUP WĘGLA) oraz w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego przy ul. 1 Maja 16.

 

29-11-2022
godz.08:41

Szanowna Pani Urszulo;

O umieszczeniu konkretnej ulicy na liście decydowało kilka czynników. Analizowano, jakie znaczenie dla układu komunikacyjnego miasta ma każda ulica, jak jej remont poprawi bezpieczeństwo, czy usprawni ruch i nie wiąże się z kosztowaną przebudową podziemnych sieci, ile lat mieszkańcy czekają na docelową nawierzchnię, czy ratusz jest właścicielem całego pasa drogowego, a nawet, czy planując inwestycję nie narazi się na długoletnie uzgodnienia np. z PKP. Chodaków i Wypalenisko nie zostały pominięte w programie. Objęliśmy nim m.in. ulice Żwirową, Jana Kazimierza, Jasną, Graniczną, Wczasową i Łąkową. Oczywiście program dotowany przez rząd nie jest w stanie objąć wszystkich dróg, dlatego równolegle prowadzimy drugi program finansowany z budżetu miasta – Drogi zamiast błota. W jego ramach na bieżąco analizujemy potrzeby i w miarę posiadanych środków wskazujemy kolejne drogi do przebudowy, a tych jest co roku kilkanaście.

09-01-2023
godz.11:02

Szanowna Pani Anno;

Problem nie leży w tempie rozpatrywania wniosków, lecz dostępności paliwa, na którą nie mamy żadnego wpływu. W tej kwestii w stu procentach jesteśmy uzależnieni od dostawcy. PGG zobowiązała się w umowie zawartej z ratuszem dostarczyć do 31 stycznia 2022 roku do miejskiego punktu dystrybucji 702 tony węgla, a faktycznie było to 586 ton, przy czym 364 tony dojechały w dniach 21-30 grudnia. W związku z tym zaległe dostawy były realizowane już w 2023 roku. Dwa dni temu otrzymaliśmy potwierdzenie, że w II okresie sprzedaży (rozpoczął się 1 stycznia) otrzymamy 1246 ton groszku i 918 ton węgla grubego. To ilość o jaką wnioskowaliśmy. Liczę, że w II okresie tempo dostaw będzie większe a zatem dystrybucja paliwa wśród mieszkańców znacząco przyspieszy. Organizacyjni i technicznie jesteśmy na to przygotowani. Warunek jest jeden - musimy mieć węgiel na placu.

Z wyrazami szacunku Piotr Osiecki

13-01-2023
godz.14:35

Szanowny Panie Piotrze;

To skrzyżowanie nie jest zarządzane przez miasto, lecz przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. W tym miejscu stykają się drogi wojewódzkie, powiatowe i miejskie, a zgodnie z przepisami za takie skrzyżowanie odpowiada zarządca najwyższej kategorii. Oczywiście Pana uwagą podzielę się z MZDW, choć o jej rozważaniu będzie można mówić dopiero po zakończeniu przebudowy Inżynierskiej. Właśnie ruszył jej generalny remont i na czas budowy wprowadzono tymczasową organizację ruchu.

z wyrazami szacunku

Piotr Osiecki

20-06-2023
godz.15:58

Szanowna Pani Danuto;

Bardzop proszę o doprecyzowanie pytania, bo autobusy ZKM nigdy nie jeździły ulicą Pułaskiego. Prawdopodobnie ma Pani na myśli innego przewoźnika, który korzysta z miejskich przystanków i w zasadzie na tym kończą się nasze relacje. Na trasy, godziny odjazdów, ceny biletów prywatnych przewoźników ratusz nie ma żadnego wpływu.

Z poważaniem

Daniel Wachowski

21-06-2023
godz.08:12

Szanowny Panie Robercie;

Wszystkie oświadczenia majątkowe zostały złożone w ustawowym terminie. Zgodnie z przepisami, oświadczenia radnych musi poddać analizie przewodniczący RM, natomiast oświadczenie moje i przewodniczącego rady miejskiej poddawane jest ocenie przez służby wojewody. To trwa. Bardzo proszę o jeszcze chwilę cierpliwości. 1 lipca UM uruchamia nową stronę Sochaczew.pl oraz nowy serwis BIP. Komplet oświadczeń znajdzie Pan w tym drugim serwisie już za kilka dni.

Z wyrazami szacunku

Piotr Osiecki

23-06-2023
godz.09:22

nadchodzące wydarzenia

sobota, 15.07.2023 r. 4284196 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy